یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا| سروش احمدی ششمین طلایی کاروان ایران شد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ایتالیا، درون ادامه چهارمین روز از مسابقات تکواندوی سی‌امین دوره گیم‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان درون ناپل ایتالیا، سروش احمدی نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم درون مبارزه فینال به مصاف «احتیاج پولاتوف» از ازبکستان رفت و درون حالیکه تا ثانیه‌های پایانی ۱۰ بر ۶ جلو بود، ۴ امتیاز از دست داد تا کار به راند طلایی کشیده شود.

درون همان ثانیه نخست راند طلایی سروش احمدی با ضربه پا به ضربه‌گیر تنه حریف ۲ امتیاز گرفت و چهارمین مدال طلای تکواندوی ایران و ششمین طلای کاروان ورزشی ایران درون این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

احمدی پیش از این درون دور نخست استراحت داشت، سپس درون مرحله یک شانزدهم نهایی به روی شیاپ‌چانگ رفت و «عبدالله الغود» از عربستان را ناک اوت کرد و به یک هشتم نهایی رسید. وی سپس برابر علی ممدوف از آذربایجان با نتیجه ۱۳ بر یک پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید و درون این مرحله نیز مقابل «احمد نسار» از مصر با نتیجه قاطع ۲۴ بر ۴ به برتری رسید و درون نیمه نهایی نیز مقابل «دیلان چلاموتو» از فرانسه با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی فینال شد.

درون وقت مبارزه احمدی درون فینال صدیقی معاون وزیر علوم، دهخدا رئیس فدراسیون ورزش دانشگاهی، شعبانی بهار رئیس فدراسیون تیروکمان، قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست تیم تکواندو به همراه سایر تکواندوکاران تیم ملی و علی تاجیک سرمربی عمان به همراه تیم خود به تشویق ملی‌پوش ایران پرداختند.

پیش از این عرفان ناظمی درون وزن ۷۸ – کیلوگرم درون نخستین مبارزه و درون مرحله یک شانزدهم نهایی، آنجیال از اسلواکی را درون ابتدای راند دوم ناک اوت کرد و به یک هشتم نهایی رسید‌ ولی درون ادامه با نتیجه ۵ بر ۴ مقابل حریفی از اسپانیا شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. همچنین درون قسمت بانوان ناهید کیانی درون  وزن ۵۳- کیلوگرم برابر  «پو یا سو» از چین تایپه با نتیجه  ۱۳ بر ۱۲ شکست خورد و از صعود به دور یک هشتم نهایی این رقابت ها بازماند.

به این ترتیب تیم ملی تکواندو مردان ایران با چهار طلای سروش احمدی، میرهاشم حسینی، آرمین هادی پور و امیرمحمد بخشی به کار خود درون این رقابت‌ها آخر داد، عرفان ناظمی و مهران برخورداری نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

درون قسمت زنان نیز ملیکا میرحسینی تنها مدال‌آور ایران بود که موفق به کسب مدال برنز شد.

درون این رقابت ها هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری و تیم زنان بر عهده مهرو کمرانی بود.

این مسابقات ۲G هست و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷…۲۰ امتیاز درون راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق گرفت.

کاروان ورزشی ایران تاکنون به ۶ طلا، ۳ نقره و ۷ برنز دست یافته هست.

فردا (شنبه) درون آخرین روز گیم های یونیورسیاد دانشجویان جهان تیم ملی تکواندو ایران درون قسمت تیمی به مصاف رقبای خود خواهد رفت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *