پاتوسی: دوست دارم قراردادم را با استقلال تمدید کنم/ بهتر از پرسپولیس هستیم/ به رانندگی‌های وحشتناک عادت نکرده‌ام!- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کیفیت پایین الحاجی گرو و مارکوس نیومایر درون نیم‌فصل اول، صدای هواداران استقلال را درون آورده بود که به چه دلیل چنین بازیکنانی باید جذب استقلال شوند. پس از اینکه این دو بازیکن از استقلال جدا شدند، مسئولان باشگاه با وسواس دنبال گزینه‌های خارجی دیگری رفتند، ولی این ذهنیت ازبرای علاقه‌مندان ایجاد شده بود که آیا بازیکنانی که این مقطع به استقلال می‌آیند، می‌توانند کارایی لازم را داشته باشند یا نه.

آیاندا پاتوسی، هافبک آفریقای جنوبی و ایسما گونکالوس بازیکن گینه‌ای درون آخرین روزهای نقل‌وانتقالات زمستانی به استقلال پیوستند. پاتوسی به دلیل بعضی قوانین داخلی درون ایران چند هفته‌ای نتوانست ازبرای استقلال گیم کند، ولی از روزی که مجوز گیم را گرفت، نشان داد چه کیفیتی دارد. وی درون سه گیم متوالی ازبرای استقلال گیم کرد تا حسابی خودش را درون دل هواداران جای دهد. الان ترکیب وی، ایسما و منشا خط هجوم استقلال را قوی کرده هست و آبی‌پوشان اکنون با صدر جدول فاصله‌ای اندک دارند.

با پاتوسی گفت‌وگویی انجام دادیم و درمورد موضوعات مختلف صحبت کردیم که متن آن را درون زیر مشاهده می‌کنید:

* تسنیم: از گیم با العین شروع کنیم، به چه دلیل نتوانستید گیم با ببرید؟

درون این گیم واقعاً بدشانسی آوردیم. آخر تلاش‌‌مان را ازبرای کسب سه امتیاز انجام دادیم ولی روز، روز ما نبود. با این وجود هم اکنون چهار گیم دیگر درون مرحله گروهی داریم و من باور دارم که می‌توانیم صعود کنیم.

* تسنیم: چه احساسی داشتی که ازبرای نخستین دفعه درون حضور این همه هوادار گیم می‌کردی؟

احساس خوبی بود و آنها هم ما با تشویق‌های‌شان مرا به ما ازبرای هجوم کردن انگیزه می‌دادند. زمانی آنها این چنین تیم‌ را حمایت و تشویق می‌کنند، بیشتر از این چه چیزی می‌توان انتظار داشت؟

* تسنیم: زمانی که به استقلال آمدی، خیلی‌ از تماشاگران به خاطر کیفیت نه چندان خوب بازیکنان خارجی قبلی، شاید نسبت به تو خیلی خوش‌میان نبودند، ولی تو خیلی سریع نشان دادی چه کیفیتی داری.

واقعاً از شیوه‌ای که کارم را درون استقلال شروع کرده‌ام، خوشحالم. زمانی شما به عنوان یک بازیکن به تیمی تازه می‌روید، دغدغه این را دارید که هواداران چطور از شما استقبال می‌کنند و اینکه اوضاع‌تان درون آن تیم چطور پیش می‌رود. من ولی واقعاً چنین دغدغه‌ای نداشتم، چون به خوبی مورد استقبال هم‌تیمی‌هایم قرار گرفتم و آنها کار مرا ازبرای وفق پیدا کردن با شرایط آسان کردند. به خودم گفتم من باید به سختی ازبرای تیم کار کنم و همیشه آخر تلاشم را انجام دهم. خدا سختکوشی مرا می‌بیند و من وی را به خاطر شروع خوبی که داشتم، شکر می‌‌کنم.

* تسنیم: آیا تصور می‌کردی سه هفته پیاپی ازبرای استقلال گل بزنی؟

می‌دانید، من بازیکنی هستم که باور دارد و خودش را ملزم می‌داند که درون تمام گیم‌ها گل بزند و درون پیروزی تیمش سهیم شود، الان می‌خواهد با گلزنی باشد یا با دادن پاس گل. بنابراین باور داشتم که می‌توانم و الان هم باور دارم که پس از این بهتر هم می‌توانم کار کنم، چون درصورتیکه سختکوش باشید هیچ چیزی نمی‌تواند شکست‌تان دهد.

* تسنیم: به چه دلیل تصمیم گرفتی ازبرای ادامه فوتبالت به ایران و استقلال بیای؟

اول از همه مدیربرنامه‌هایم به من زنگ زد و گفت درون ایران برایت یک تیم سراغ دارم. زمانی این حرف را شنیدم به وی خندیدم  و گفتم الان به چه دلیل می‌خواهی مرا به آنجا ببری و پس وی اسم استقلال را آورد و به من گفت که برو و درون مورد این تیم تحقیق کن. من هم درون اینترنت تحقیق کردم و از این تیم واقعاً‌ خوشم آمد و دیدم که  چه هواداران شگفت‌انگیزی دارد و آنها چه علاقه‌ای نسبت به این تیم دارند. به همین دلیل به مدیربرنامه‌هایم گفتم هرچه سریع‌تر کاری کن که این انتقال اتفاق بیفتد!

* تسنیم: چه نظری درمورد زندگی درون ایران داری؟

فوق‌العاده بوده و از هر لحظه‌اش لذت می‌بردم و هر روز تلاش می‌کنم چیزهای جدیدی یاد بگیرم. از آنجایی که ما درون این چند وقت گذشته گیم‌های زیادی داشته‌ایم، من خیلی از ترکیب تیم بیرون نبوده‌ام و بیشتر استراحت می‌کنم، ولی یک چیزی درون اینجا هست که هم اکنون به آن عادت نکرده‌ام.

تسنیم: چه چیزی؟

شیوه رانندگی مردم درون خیابان‌ها وحشتناک هست!

* تسنیم: گادوین منشا به تو و ایسما گونکالوس درمورد فوتبال ایران چه چیزهایی گفته هست؟

وی همیشه از استقلال مثبت صحبت می‌کرد و اعتقاد دارد که می‌توانیم امسال قهرمان شویم. وی آدم خوبی هست.

* تسنیم: تو به همراه منشا و ایسما گونکالوس مثلث خط هجوم استقلال را تشکیل می‌دهید که خیلی خوب کار کرده هست. آیا اسمی ازبرای مثلث خودتان گذاشته‌اید؟

من نمی‌توانم نامی ازبرای آن انتخاب کنم و می‌‌گذارم که هواداران این کار را بکنند.

* تسنیم: رابطه‌ات با بازیکنان و سرمربی تیم چطور هست؟

رابطه خیلی خوبی دارم و آنها تلاش می‌کنند که من راحت‌تر خودم را با شرایط تیم منطبق کنم و تا الان هم واقعاً کمک کرده‌اند. اینکه سرمربی تیم می‌تواند انگلیسی صحبت کند واقعاً خیلی به من و دیگر بازیکنان خارجی کمک می‌کند.

* تسنیم: زمانی که به استقلال پیوستی، به خاطر بعضی قوانین داخلی امکان گیم کردن پیدا نکردی.

من واقعاً ازبرای گیم درون ترکیب استقلال عطش داشتم. با این حال همیشه اعتقاد داشتم که باید به خدا توکل کنم. خیلی ناراحت بودم که گیم با تراکتورسازی را از دست دادم، ولی به تلاش‌ها و تمریناتم ادامه دادم و منتظر رسیدن نوبتم شدم و به محض اینکه این فرصت را به دست آوردم دو دوستی آن را چسبیدم و مابقی قضیه را هم که دیگر خودتان می‌دانید.

* تسنیم: قراردادت با استقلال قرضی بوده و این فصل به آخر می‌رسد. آیا دوست داری قراردادت را تمدید کنی؟ 

البته، من استقلال را دوست دارم و از هر لحظه گیم درون استقلال لذت می‌بردم، ولی باید دید چه اتفاقاتی می‌افتد.

* تسنیم: آیا می‌دانستی چند روز دیگر سال تازه ایرانی‌ها خواهد بود؟

خیلی اطلاعی ندارم، ولی فکر کنم مثل تعطیلات خودمان باشد.

* تسنیم: دو هفته دیگر باید درون دربی ایران گیم کنی، چه اطلاعاتی درمورد دربی تهران داری؟

من ویدئوهای این گیم را دیده‌ام و شنیده‌‌ام که چقدر دربی ازبرای مردم و هواداران استقلال با اهمیت هست، ولی راستش را بخواهید من فکر می‌کنم ما بهتر از پرسپولیس فعلی هستیم. من گیم‌های آنها را دیده‌ام و منتظر گیم درون دربی هستم.

* تسنیم: آیا استقلال می‌تواند قهرمان ایران شود؟

صد درصد، با تیمی که داریم می‌توانیم قهرمان شویم، ولی ما باید دشوار کار و ازبرای پیروزی تلاش کنیم. ان‌شاءالله.

 

گفت‌وگو از مرتضی ظهیری

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *