مناجاتی: بچه ۱۰ ساله هم از اختلاف کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال خجالت می‌کشد/ حکومت درون حکومت شده هست!- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

مهدی مناجاتی درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درمورد تصمیم فدراسیون فوتبال ازبرای انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران اظهار داشت: مجیدی یک بازیکن شاخص درون فوتبال ایران بوده و ازبرای تیم خوب استقلال و همچنین لیگ کشورهای عربی گیم کرده هست. قطعاً درصورتیکه از هر مربی مقداری از الفبای فوتبال را یاد گرفته باشد الان می‌تواند مربی خوب و موفقی باشد. وی از بازیکنان خوب فوتبال ما بوده و درصورتیکه همکاران و دستیاران خوبی درون کنارش قرار بگیرند می‌تواند ازبرای تیم امید انتخاب خوبی باشد.

وی درمورد اینکه آیا تیم امید ایران با فرهاد مجیدی می‌تواند پس از سال‌ها موفق به حضور درون المپیک شود, گفت: همیشه این آرزو را داریم و با امید زندگی می‌کنیم. امیدوارم با یک مربی ایرانی بتوانیم به المپیک ۲۰۲۰ مسیر یابیم تا به آن افتخار کنیم.

سرمربی اسبق تیم فوتبال جوانان ایران, درمورد اختلافاتی که میان کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال بر سر انتخاب فرهاد مجیدی به وجود آمده هست, تصریح کرد: این مسئله چیز خوبی نیست و یک بچه ۱۲-۱۰ ساله هم از این موضوع خجالت می‌کشد. دو ارگانی که قرار هست ازبرای تیم امید یک کار را انجام دهند متاسفانه دچار اختلاف شده‌اند. قبلاً مربی تیم امید را فدراسیون انتخاب می‌کرد و کمیته ملی المپیک نیز مسئولیت حمایت داشت.

مناجاتی با بیان اینکه «مسئولیت اصلی انتخاب مربی ازبرای تیم امید با فدراسیون فوتبال هست» گفت: کمیته ملی المپیک تنها باید نظر بدهد و از تیم امید حمایت کند ولی الان وضعیت طوری شده که زمانی که تیم می‌خواهد به المپیک برود, کمیته ملی المپیک باید تصمیم بگیرد و زمانی که به گیم‌های آسیایی اعزام می‌شود مسئولیت با فدراسیون فوتبال هست, آن هم درون حالی که هر دوی این ارگان‌ها یک کار را باید انجام دهند و نمی‌توانند به طور صحیح درون کنار هم قرار بگیرند. زمانی‌ که وضعیت ارگان‌های بزرگی مثل فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک این طور هست وای به حال قسمت‌های پایین‌تر.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به عدم وجود یک قدرت بزرگ‌تر ازبرای برطرف کردن اختلافات, خاطرنشان کرد: این فدراسیون و کمیته ملی المپیک هستند که باید با همدیگر کنار بیایند, چون این مسائل صددرصد به ضرر تیم فوتبال امید خواهد بود و با این مسائل تیم به حاشیه می‌رود. شما زمانی که یک تیم محلی هم تشکیل می‌دهید درصورتیکه این تیم درگیر حاشیه‌ها باشد نمی‌توانید کار دلخواهتان را درست انجام دهید و مدام باید به دعوا و درگیری فکر کنید. آخر متوجه نشدیم که مسئولیت فدراسیون و کمیته چیست. فکر می‌کنم حکومت درون حکومت شده و تا زمانی که یک بزرگتری وظایف هر سمت را معلوم نکند, همین آش و همین کاسه خواهد بود.

مناجاتی یادآور شد: مسئول فوتبال ایران و انتخاب مربی و سرپرست و دیگر عوامل تیم‌ها صددرصد با فدراسیون فوتبال هست و کمیته ملی المپیک نیز باید روی تیم‌هایی که المپیکی می‌شوند نظارت داشته باشد و از آنها حمایت کند. سال‌های سال فدراسیون مسئولیت فوتبال را داشته و کمیته باید کمک کند و کمک حال فدراسیون فوتبال درون مسیر المپیکی شدن تیم امید باشد. امیدوارم این مشکلات زودتر با کدخدامنشی حل شود تا تیم امید آرامش داشته باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *