فوتبال جهان| ۸ دلیل ازبرای احیای منچستریونایتد پس از اخراج مورینیو- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم ، از وقت اخراج ژوزه مورینیو از منچستریونایتد و ورود اولگنار سولسشایر به عنوان جانشین موقت وی، وضعیت تیم چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای داشته هست. حداقل آمارها اینگونه می‌گویند. شیاطین سرخ روز ۲۷ آذر تصمیم به اخراج مورینیو گرفتند و از آن وقت شروع به کسب پیروزی‌های متوالی کرده‌اند، آن هم با نتایج پرگل (منچستریونایتد تحت هدایت سولسشایر درون ۳ گیم‌اش با این مرد نروژی ۱۲ گل زده هست درون حالی که درون ۱۷ گیم قبلی‌اش با مورینیو تنها ۲۹ گل زده بود).

بازیکنان همان بازیکنانی هستند که مورینیو درون اختیار داشت، امکانات همان امکانات و وضعیت همان وضعیت که چه بسار به خاطر کمتر شدن فاصله میان گیم‌ها درون مقطع کریسمس دشوار‌تر. پس چه چیزی عوض شده هست؟ چه کارهایی اکنون درون حال انجام شدن هست که درون وقت مربیگری مورینیو انجام نمی‌شد؟

۱- آزادی عمل بیشتر

منچستریونایتد تحت هدایت اولگنار سولسشایر با آزادی عمل بیشتری نسبت به تیم تحت هدایت ژوزه مورینیو گیم می‌کند. تحلیل‌هایی که از سه گیم گذشته این تیم صورت گرفته نشان می‌دهد که فوتبال منچستریونایتد فعلی بسیار روان‌تر و پویاتر از تیم مورینیو هست و همین به بازیکنان کمک کرده هست که کنترل بیشتری بر اوضاع داشته باشند. بازیکنان منچستریونایتد اکنون از سوی سرمربی نروژی‌شان آزادی عمل بیشتری می‌گیرند تا درون وقت آقای خاص.

۲- تملک توپ

یکی از مواردی که سولسشایر از بازیکنانش خواسته این هست که وقت تملک‌ توپ‌شان را افزایش دهند. سرمربی تازه تیم از یونایتد می‌خواهد که تیم مسلط میدان باشد نه تیم تحت سلطه. بازیکنان منچستر هم به خواسته سرمربی نروژی جامه عمل پوشانده‌اند و آمارهای‌شان درون سه گیم گذشته این موضوع را اثبات می‌کند. منچستریونایتد درون گیم مقابل کاردیف سیتی ۷۲ درصد، مقابل هادرزفیلد ۶۵ درصد و مقابل بورنموث ۶۳ درصد تملک توپ داشته‌اند.

۳- تغییر پست رشفورد

این هم یکی دیگر از تغییرات تیم تحت هدایت سولسشایر نسبت به تیم ژوزه مورینیو هست. رشفورد با رفتن مورینیو به مهاجم نوک شیاطین سرخ تبدیل شده هست، مهاجمی که سایر بازیکنان تلاش می‌کنند توپ را به وی برسانند. وی سه گیم متوالی درون ترکیب اصلی منچستریونایتد قرار گرفته هست. البته درون گیم گذشته، لوکاکو به عنوان بازیکن تعویضی به جای رشفورد به میدان فرستاد و مانند وی گلزنی کرد ولی گزینه اول سولسشایر ازبرای فرماندهی خط هجوم همچنان رشفورد هست.

۴- موقعیت‌های گلزنی و گل‌های بیشتر

درون این زمینه آمار منچستریونایتد حیرت‌آور هست وخود همه چیز را می‌گوید. منچستریونایتد با هدایت مورینیو درون ۲۴ گیم‌اش درون همه رقابت‌های این فصل ۳۸ گل زده بود به این معنی به طور متوسط ۱…۵۸ گل درون هر گیم. با سولسشایر ولی این آمار به سه گیم و ۱۲ گل ارتقا پیدا کرده هست به این معنی به طور متوسط ۴ گل درون هر گیم. این گل‌ها گواه تلاش و میل بیشتر تیم ازبرای هجومی گیم کردن و خلق موقعیت‌های گلزنی هست.

۵- تحول پوگبا

خصومت شخصی، بی‌انگیزگی ازبرای گیم یا تاکتیک‌های ناخوشایند، هر کدام که بود، پل پوگبا درون وقت مربیگری مورینیو درخشش خاصی درون گیم‌های منچستریونایتد نداشت یا نمی‌خواست داشته باشد. با رفتن آقای خاص ولی این هافبک فرانسوی اوج گرفته و درون سه گیم‌اش ۴ گل زده هست به این معنی یکی بیشتر از تمام گل‌هایی که درون ۱۷ گیم قبلی‌اش درون لیگ برتر درون وقت مربیگری ژوزه مورینیو زده بود.

۶- کاهش وقت حضور فلینی

مروان فلینی هافبک بلژیکی منچستریونایتد شاید یکی از بازیکنانی باشد که با روی کار آمدن سولسشایر به عنوان سرمربی موقت خیلی خوشحال نیست. وی از بازیکنی که مورد اعتماد ژوزه مورینیو بود و درون ۱۳ گیم لیگ برتر به میدان رفت، الان به یک نیمکت‌نشین تبدیل شده به طوری که درون سه گیم سپری شده از وقت شروع دوره مربیگری سولسشایر تنها سه دقیقه درون میدان حضور داشته هست.

۷- نقش‌ پررنگ‌تر آندر هررا

این هافبک اسپانیایی که درون آخر فصل قراردادش با شیاطین سرخ تمام می‌شود، هم اکنون درون سطحی بالا گیم می‌کند و با هدایت سولسشایر دو دفعه درون ترکیب اصلی و درون دیگری از ابتدای نیمه دوم به میدان رفته هست. مقابل کاردیف وی موفق به گلزنی شد. علاوه بر آندر هررا، سولسشایر به دیگر بازیکنانی که درون تیم ذخیره‌های زیر نظر وی کار کردند، اعتماد کرده و جواب هم گرفته هست.

۸- پیشتازی درون نیمه مسیر

از زمانی که سولسشایر سرمربی منچستریونایتد شده هست این تیم به پیروز رفتن به رختکن درون آخر نیمه‌های اول عادت کرده هست. کسب پیروزی‌های مطمئن درون ۴۵ دقیقه نخست به شیاطین سرخ کمک کرده هست که با رویکردی مثبت و روحیه‌ای بهتر کارشان را درون نیمه دوم از سر بگیرند و نگذارند بیم از دست دادن نتیجه روی عملکردشان سایه بیندازد، اتفاقی که درون وقت مربیگری ژوزه مورینیو کمتر رخ می‌داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *