زادمهر: پنالتی هم گل می‌شد، عمان را می‌بردیم/ چین را راحت شکست می‌دهیم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

محمدرضا زادمهر درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درمورد ملاقات تیم‌های ملی فوتبال ایران و عمان که با برتری ۲ بر صفر تیم ملی کشورمان و صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ همراه بود گفت: گیم را می‌توانیم به ۳ قسمت تقسیم کنیم. یک قسمت ۲۰ دقیقه اول بود که عمان واقعاً خیلی خوب کار کرد و حتی صاحب یک پنالتی شد که شاید درصورتیکه این پنالتی به گل تبدیل می‌شد گیم طور دیگری پیش می‌رفت. آنها درون این ۲۰ دقیقه بسیار خوب پرس کردند و موفق شدند تیم ما را تحت فشار بگذارند، ولی درون ۲۵ دقیقه ادامه این نیمه تیم ملی با حرکت خوب جهانبخش و گلی که این بازیکن به ثمر رساند به خودش آمد و توانست مسیر گیم را عوض کند تا کفه ترازو درون این ۲۵ دقیقه به سمت تیم ما سنگینی کند.

وی ادامه داد: قسمت سوم گیم نیمه دوم بود که کاملا گیم درون اختیار ما بود و عملکرد خوب تیمی درون این نیمه نمود بسیار خوبی داشت. درون این نیمه عمانی‌ها ازبرای جبران نتیجه آمده بودند، ولی تیم ملی به خوبی آنها را مهار کرد. به طور کلی می‌توانم بگویم که ابتدا شانس آوردیم که پنالتی لحظات اول گیم را بیرانوند مهار کرد و درون ادامه برگ برنده این گیم گلی بود که علیرضا جهانبخش روی حرکت انفرادی و البته حرفه‌ای ازبرای تیم ملی به ثمر رساند.

زادمهر با بیان اینکه پیش از این گیم همه کارشناسان ایران را برنده می‌دانستند، خاطرنشان کرد: این پیش‌بینی به دلیل تجربه بالا و نفرات خوب تیم ملی بود و دیدید که همین عامل نیز درون این گیم عامل پیروزی تیم ملی شد. حتی درصورتیکه پنالتی عمان درون لحظات ابتدایی گیم به گل تبدیل می‌شد ما باز هم می‌توانستیم با روحیه‌ای که درون تیم وجود دارد به گیم برگردیم و پیروز شویم. باید قبول کنیم که عمان تیم درجه ۲ یا ۳ آسیاست، ولی آنها مقابل ایران مردانه گیم کردند و به خوبی جنگیدند.

کارشناس فوتبال کشورمان درمورد عملکرد نفرات تیم ملی تصریح کرد: درون این گیم وحید امیری دوندگی بیش از اندازه‌ای داشت و همچنین درون جناح راست تیم بسیار خوب عمل کرد. درون سمت راست جهانبخش، رضاییان و دژاگه همکاری بسیار خوبی با یکدیگر داشتند. پس از این گیم ما به خوبی متوجه شدیم که به چه دلیل درون پست دفاع چپ میلاد محمدی به کار گرفته شد، چون بازیکن شماره ۱۶ عمانی‌ها بسیار بازیکن سرعتی بود و احتیاج بود که درون این گیم میلاد محمدی ازبرای مهار وی به زمین فرستاده شود.

وی عنوان کرد: منتظر بودم که با ضربه سر به گل برسیم، ولی ارسال‌ها و کرنر‌ها اصلا خوب نبود، آن هم درون حالی که تیم ملی روی این موضوع تمرکز زیادی داشت، ازبرای همین توقع داشتیم که با ضربه سر به گل برسیم که چنین اتفاقی رخ نداد.

زادمهر با بیان اینکه سرگروهی به تیم ملی ایران بسیار کمک کرد، گفت: امیدوارم این مسیر درون گیم با چین نیز ادامه داشته باشد. مطمئن باشید که ما چین را هم می‌بریم، ولی دعا می‌کنم دیگر شاهد اظهارات غیر حرفه‌ای از سوی سرمربی تیم ملی نباشیم و خدا کند کی‌روش تنها درون همین ۱۰ روز سکوت و از بیان این اظهارات خودداری کند، تا تیم ملی با آرامش ازبرای اهدافش تلاش کند.

کارشناس فوتبال کشورمان اظهار داشت: فکر می‌کنم چین را می‌توانیم خیلی راحت شکست دهیم، چون این تیم جزو تیم‌های سطح اول آسیا به حساب نمی‌آید. تیم‌های سطح اول قاره آسیا کره حنوبی، ژاپن، ایران، استرالیا و عربستان هستند و می‌توان عراق و قطر را نیز به آنها اضافه کرد. تیم‌های دیگر مانند چین، بحرین و عمان درون سطح پایین‌تری قرار دارند. چین سابقه درخشانی درون جام ملت‌های آسیا نداشته و ما بارها این تیم را شکست داده‌ایم.

وی تصریح کرد: با این حال باید بدانیم که حریفان‌مان نیز بیکار نیستند و تیم ملی را به خوبی آنالیز می‌کنند، ولی همانصورت که گفتم فوتبال‌مان قدمت بسیار بالایی دارد و درون این گیم‌ها حرفه‌ای‌تر عمل می‌کند، مگر این که اشتباهی مانند اخراج یا پنالتی از سوی تیم رخ دهد که ممکن هست غیرقابل جبران باشد.

زادمهر درون آخر به تسنیم گفت: گیم ایران و عمان اثبات کرد که نفرات چه تاثیرات مثبتی می‌توانند روی نتیجه تیم ملی بگذارند. بیرانوند با مهار پنالتی حساس لحظات ابتدایی گیم و درون ادامه جهانبخش با کار خوب انفرادی‌اش که ایران را به گل نخست رساند، درون نیمه دوم هم که بیشتر شاهد کار گروهی خوب از سوی تیم ملی بودیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *