حسینی: منتقدان پس از مسابقات جهانی روی زخم‌های من نمک پاشیدند/ شکستن طلسم «دائه هون لی» حسی شیرین داشت- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

میرهاشم حسینی درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درون مورد قهرمانی‌اش درون مرحله نخست مسابقات گرندپری اظهار داشت: عدم حضور درون مسابقات جهانی واقعاً به روحیه من لطمه زده بود و دیگر قصد نداشتم درون تکواندو حضور داشته باشم، ولی پس از صحبت با کادر فنی برگشتم و خدا را شکر درون مسابقات گرندپری رم به نتیجه خوبی دست پیدا کردم.

وی تصریح کرد: درون رم یکی از بهترین مسابقات خود را پشت سر گذاشتم و توانستم مقابل ژائو، قهرمان دو دوره مسابقات جهانی و دائی هون لی، دارنده سه مدال طلا و یک نقره جهان به برتری دست پیدا کنم.  نه تنها من، بلکه همه اعضای تیم ملی ازبرای حضور درون مسابقات جهانی چهار پنج ماه تمرین کرده و از لحاظ بدنی خیلی آماده بودیم. مطمئن باشید درصورتیکه درون مسابقات جهانی نیز همین عملکرد را ارائه می‌کردم، صد درصد به مدال طلا می‌رسیدم. به این موضوع شکی ندارم.

قهرمان مسابقات تکواندو گرندپری رم عنوان کرد: ازبرای حضور درون مسابقات رم از لحاظ بدنی هیچ مشکلی نداشتم و تنها یک مقدار از نظر روحی به‌هم ریخته بودم که فریبرز عسکری و روانشناس تیم صحبت‌های زیادی با من انجام دادند. حتی دوستانم نیز پس از مسابقات جهانی تلاش زیادی کردند تا به وضع مطلوب روانی برسم و یکی از نتیجه‌های خوبم را رقم بزنم.

حسینی با اشاره به برتری درون سومین دیدارش مقابل دائه هون لی گفت: پیش از ملاقات نهایی مسابقات گرندپری رم، دو دفعه مقابل این تکواندوکار کره‌ای شکست خورده بودم. البته درون ملاقات دوم از ناحیه ACL مصدوم شدم و حتی درون بازگشت و پس از مسابقات کیش نمی‌توانستم با پای راستم ضربه  بزنم. صد درصد درون ملاقات اول مقابل وی که قهرمان جهان و المپیک هست، ترسی درون وجودم داشتم و حتی رفته بودم که خوب ببازم، ولی پس از اینکه راند دوم مسابقه اول به آخر رسید، متوجه شدم امکان بردن این بازیکن نیز وجود دارد و می‌شود خیلی راحت با وی گیم کرد.

وی درون ادامه یادآور شد: درون مسابقه اول حتی طبق برنامه درون دو راند ابتدایی هیچ امتیازی از دست ندادم و درون درگیری راند سوم امتیاز از دست دادم. درون گرندپری منچستر سال گذشته نیز ترس اولیه‌ام ریخته بود، ولی دچار مصدومیت شدم و گیم را واگذار کردم.

نایب قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۷ موجو با انتقاد از منتقدان گفت: بعضی از منتقدان پس از مسابقات جهانی عنوان کردند که حتی درصورتیکه میرهاشم اعزام می‌شد معلوم نبود به مدال طلا دست پیدا کند. این صحبت‌ها انگیزه من را درون ملاقات سوم چند برابر کردند. حتی پس از آخر این مسابقات نیز عنوان کردند که حسینی با تمام قدرت درون مسابقات حاضر شده بود که معلوم نیست با این حرف‌های نه چندان جالب به شعور من توهین توهین کردند یا شعور خودشان!

حسینی اظهار داشت: درست هست که من درون گرندپری رم با تمام قدرت گیم کردم، ولی این حرف به این معنی نیست که درون صورت حضور درون مسابقات جهانی منچستر با تمام توان گیم نمی‌کردم. این حرف‌ها واقعاً خنده‌دار هست که من مسابقات جهانی را به گرندپری بفروشم. درصورتیکه درون مسابقات جهانی حاضر می‌شدم با تمام وجودم مبارزه می‌کردم. تنها توقع من از منتقدان رعایت انصاف بود. پس از  مسابقات جهانی و درون حالی که من درون این رویداد حاضر نشدم، بعضی دوستان نام من را وسط کشیدند و گفتند وی این‌طور هست و آن‌طور نیست.

وی افزود: این درون شرایطی هست که درصورتیکه انتقادی نیز وجود داشت باید ابتدا اجازه می‌دادند درون مسابقات جهانی حاضر شوم و پس از عدم نتیجه‌گیری قضاوت می‌شدم. درون مسابقات گرندپری رم دیدید که تنها مبارزه اول من راحت بود و درون سایر مسابقات رنکینگ‌های یک تا چهار را شکست دادم. درون مسابقات گرندپری نفرات اول تا سی‌ودوم رنکینگ درون مسابقات حاضر می‌شوند و هیچ حریفی راحتی وجود ندارد. واقعاً شنیدن بعضی صحبت‌ها خنده‌دار هست.

قهرمان گیم‌های آسیایی اندونزی گفت: پس از عدم حضور درون مسابقات جهانی دور از انصاف بود که روی زخم‌های من نمک بپاشند. درصورتیکه این منتقدان، دوستدار تکواندو و ورزش بودند حداقل باید به من روحیه می‌دادند. نه تنها این کار را با من نکردند، بلکه توی سرم من نیز زدند که دور از انصاف بود. فریاد و شادی من پس از بردن لی کره‌ای، خالی کردن تمام فشارهای این مدت وقت بود. درون این مدت وقت پدر و مادرم واقعاً اذیت شدند. مادرم نه به خاطر عدم حضور درون مسابقات جهانی، بلکه به خاطر شرایط روحی بد من هر روز گریه می‌کرد. واقعاً دشوار‌ترین کار دیدن اشک‌های پدرم بود.

حسینی درمورد شکستن طلسم عدم پیروزی بازیکنان ایرانی مقابل دائه هون لی گفت: واقعاً حس شیرینی بود. دائه هون لی از لحاظ فنی و اخلاقی بازیکن بزرگی هست و پس از شکست نیز با روحیه خوب به من تبریک گفت. حتی زمانی درون مسابقات جهانی این دوره با ناداوری مغلوب بردلی سیندن انگلیسی شد، دست حریف خود را بالا برد که بزرگی این بازیکن را نشان می‌دهد. شکست این بازیکن بزرگ واقعاً شیرین بود و امیدوارم درون مسابقات بعدی نیز وی را شکست بدهم و کسب سهمیه کنم. از منتقدان هم خواهش می‌کنم با درون نظر گرفتن انصاف انتقاد کنند.

دارنده مدال طلای گرندپری رم درون جواب به این سوال که با پیروزی مقابل رقبای بزرگ مغرور نخواهد شد، گفت: اخلاق من این‌شکل نیست و اصلاً کم نخواهم گذاشت. تکواندو ازبرای من یک مسابقه نیست که بگویم ژائو یا دائه هون لی را شکست دادم. پس از پایین آمدن از سکوی قهرمانی، مسابقات رم ازبرای من تمام شد و مدالش را از گردنم درآوردم تا ازبرای مدال‌های دیگر تلاش کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *